Har du en fråga?

Kontakta oss.

Arbetsrättslig information, blanketter och kollektivavtal finns under Arbetsrätt.

Vill du ställa en mejlfråga kan du göra det i formulären nedan:

Arbetsrättslig fråga

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ditt telefonnummer (obligatorisk)

Ert organisationsnummer (obligatorisk)

Ditt meddelande

Övriga frågor

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ditt telefonnummer (obligatorisk)

Ert organisationsnummer (obligatorisk)

Ditt meddelande

IDEAs kansli

Anna Collert

Medlems- och ekonomiansvarig
anna.collert@ideella.se
08-632 29 97

Ann-Charlotte

Kommunikationsansvarig
ann-charlotte.geissler@ideella.se
0708-98 05 09

Eva Pettersson

VD-assistent, administratör
eva.pettersson@ideella.se
08-632 29 92

Karin Avesand

Rådgivare
karin.avesand@ideella.se
08-632 29 96

Marianne Svensson

Biträdande förbundsdirektör
marianne.svensson@ideella.se
08-632 29 93

Mattias Blomberg

Förhandlingschef
mattias.blomberg@ideella.se
08-632 29 94

Monica Lysholm

Förbundsdirektör
monica.lysholm@ideella.se
08-632 29 91

Rebecka Stendahl

Jur. kand och rådgivare
rebecka.stendahl@ideella.se
08-632 29 95

Rådgivningsjouren

Öppen måndag-fredag kl 9-16. Lunchstängt kl 11.30-12.30.
jouren@ideella.se, 08-632 29 99
Öppettider över helgerna: stängt annandag jul och 6 januari. 5 januari öppet kl 9-12.