Har du en fråga?

Kontakta oss

Rådgivning

I vår Arbetsrättsdatabas  hittar du arbetsrättslig information, blanketter och kollektivavtal.

IDEAs rådgivningsjour är öppen måndag – fredag 9.00 – 16.00 (lunchstängt 11.30-12-30).

I jouren svarar IDEAs rådgivare/förhandlare på kortare arbetsrättsliga frågeställningar.

Telefon: 08-632 29 99

E-post: jouren@ideella.se  (du kan också mejla din fråga via formuläret nedan)

Har du frågor av mer utredande karaktär som tar längre tid i anspråk, kontakta istället en rådgivare/förhandlare direkt för att gå igenom ärendet.

Arbetsrättslig fråga

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ditt telefonnummer (obligatorisk)

Ert organisationsnummer (obligatorisk)

Ditt meddelande

Övriga frågor

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ditt telefonnummer (obligatorisk)

Ert organisationsnummer (obligatorisk)

Ditt meddelande

IDEAs kansli

Tobias Nilsson

Förbundsdirektör
tobias.nilsson@ideella.se
​08-632 29 91

Mattias Blomberg

Förhandlingschef
mattias.blomberg@ideella.se
08-632 29 94

Veronica Johansson

Rådgivare/förhandlare
veronica.johansson@ideella.se
08-632 29 95

Inger Thunvik

Medlems- och kursansvarig
inger.thunvik@ideella.se
08-632 29 93

Eva Pettersson

Administrationsansvarig
eva.pettersson@ideella.se
08-632 29 92

Love Lind

Rådgivare/förhandlare
love.lind@ideella.se
08-632 29 96

Sten Lycke

Tjänstledig fr o m 16 oktober 2019
Hänvisning till jouren@ideella.se