Har du en fråga?

Kontakta oss

Rådgivning

I vår Arbetsrättsdatabas hittar du arbetsrättslig information, blanketter och kollektivavtal.

IDEAs rådgivningsjour är öppen måndag – fredag 9-16 (lunchstängt 11.30-12-30).

I jouren svarar IDEAs rådgivare/förhandlare på kortare arbetsrättsliga frågeställningar.

Telefon: 08-632 29 99

Mail: jouren@ideella.se

 

Har du frågor av mer utredande karaktär, kontakta en rådgivare/förhandlare för att gå igenom ärendet.

Du kan också mejla din fråga via formuläret nedan.

 

Arbetsrättslig fråga

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ditt telefonnummer (obligatorisk)

Ert organisationsnummer (obligatorisk)

Ditt meddelande

Övriga frågor

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ditt telefonnummer (obligatorisk)

Ert organisationsnummer (obligatorisk)

Ditt meddelande

IDEAs kansli

Ann-Charlotte Geissler

Kommunikationsansvarig
ann-charlotte.geissler@ideella.se
0708-98 05 09

Eva Pettersson

VD-assistent, administratör
eva.pettersson@ideella.se
08-632 29 92

Inger Thunvik

Medlems- och kursansvarig
inger.thunvik@ideella.se
08-632 29 93

Karin Avesand

Rådgivare
karin.avesand@ideella.se
08-632 29 96

Mattias Blomberg

Förhandlingschef
mattias.blomberg@ideella.se
08-632 29 94

Monica Lysholm

Förbundsdirektör
monica.lysholm@ideella.se
08-632 29 91

Rebecka Stendahl

Jur. kand
rebecka.stendahl@ideella.se
08-632 29 95

Sten Lycke

Arbetsrätts- och förbundsjurist
sten.lycke@ideella.se
08-632 29 98